Aké je tajomstvo úspechu Karla Gotta

Autor: Vladimír Bohm | 7.1.2020 o 8:35 | Karma článku: 1,07 | Prečítané:  149x

Najúspešnejší český spevák, ktorý vydal 293 sólových albumov na domácej scéne i v zahraničí. Získal 42 Slávikov a desiatky ďalších ocenení. Čo ale v skutočnosti stojí za jeho úspechom a popularitou?

Samozrejme, že skvelý hlas a neopomenuteľné pesničky, ale čo urobilo z Karla Gotta božského Karla?

Pozrime sa do histórie, na jeho koncerty, na jeho vystupovanie v televíznych reláciách a v médiách. Vystupoval vždy s úsmevom, vrelosťou, pokorou a láskou ku každému, s kým sa stretol. Skromne preberal jedného Zlatého slávika za druhým, trpezlivo odpovedal novinárom a obdivoval a klaňal sa fanúšikom. Nikdy nezaznelo, že by sa nad niekoho povyšoval, niekomu vysmieval alebo niekomu ublížil. Preto nemohol získať iný prívlastok, než získal, a to „božský“ Karel.

Vo svojich piesňach a komunikácii s ostatnými predával lásku, uznanie, pokoru, vlastne tie najvyššie hodnoty, ktoré v dnešnej dobe v spoločnosti chýbajú a sú tak potrebné. Po jeho vystúpeniach sa ľudia práve vďaka nim cítili dobre a naplnený, pretože Karlovi Gottovi sa naozaj podarila naplniť podstata jeho prezývky „božský“, vďaka svojmu spievaniu a vystupovaniu dal ľudom pocit spojenia, lásky, súnáležitosti, a to všetko v jednom okamžiku.

Tajomstvo úspechu Karla Gotta môžeme využiť všetci. Každý robí svoju prácu dôležitú pre spoločnosť. Je jedno čo robíme, či je niekto kuchár, murár či učiteľ. Pokiaľ sa budeme k druhým ľudom chovať s láskou, vľúdnosťou, uznaním a snažiť sa vytvoriť pozitívne vzťahy, potom prívlastok „božský“ môže mať každý z nás.

Každý človek môže byť rovnako nezabudnuteľným prínosom pre spoločnosť, ako bol a je Karel Gott. Záleží len na nás, ako sa budeme chovať k druhým ľudom…

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poslanci volia generálneho prokurátora, favoritom je Žilinka

SaS podporí Žilinku, Za ľudí zase Honza.

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.


Už ste čítali?