Brexit - začiatok rozpadu EÚ alebo kam ďalej, Európa ...

Autor: Vladimír Bohm | 18.2.2020 o 8:45 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  73x

Pár týždňov po odchode Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ nedošlo k naplneniu čiernych scenárov o ekonomickom krachu Európy v dôsledku tohto kroku a ani sa neprejavili žiadne sociálne nepokoje či problémy. 

Prečo všetko prebehlo v pokoji a médiá sa tejto téme už takmer nevenujú?

Európska únia, akokoľvek sa mohla zdať pozitívnym a výhodným spojením pre členské štáty, je od začiatku odsúdená k zániku. Akékoľvek zjednotenie vo svete môže byť úspešné len vtedy, ak má základ vo vzdelaní a ak vychádza z prírodných zákonov. Spojenie, ktoré je budované, musí byť výhodné a na prospech všetkým zúčastneným.

Bohužiaľ, Európska únia bola vystavaná na egoistických základoch.
V prvom rade išlo o získanie ekonomických a politických výhod najmä pre Francúzsko a Nemecko. Vznik EÚ neiniciovala túžba vybudovať pevné vzťahy a pozitívnu sociálne väzby medzi krajinami únie a už vôbec nie medzi ľuďmi v týchto krajinách. Egoisticky sa prepojili vlády, priemyselné odvetvia, banky aj ďalšie ekonomické zdroje. A to je príčinou pozvoľného rozpadu Európska únia, ktorá ani nebude nikomu chýbať. Ba čo viac, než egoistické spojenie v prospech vyvolených, potom radšej žiadne spojenie.

Budúcnosť Európy visí na vlásku
Čakajú nás neľahké roky a rady kríz. Z jednej strany vzrastajúci vplyv Ruska a z druhej strany snaha USA o vplyv v Európe. Štáty rozpadajúce sa Európskej únie si pomaly začnú vyberať, ku ktorej strane priľnú, ako ekonomicky, tak aj politicky. K vyššie uvedeným vplyvom, ktoré tlačia na Európu zvonku, sa pridáva vnútorný tlak vo forme silnejúcej imigračnej vlny, ktorá de stabilizuje kultúrnu a ekonomickú situáciu krajín zvnútra.

Európa má šancu
Má šancu sa prebudiť a pochopiť, že jednota založená na egu a výhodách pre pár krajín a niekoľko ekonomických subjektov, nie je udržateľná a neprospeje nikomu. Európska kultúra a obyvateľstvo sú veľmi vyspelé, preto máme teraz príležitosť poučiť sa z nezdaru rozpadajúceho sa Európsko Unio egoistického spojenia a uvedomiť si, že trvalo rastúce prosperity v Európe môžeme dosiahnuť, keď sa začneme spájať na základe skutočných princípov zjednotenia prírody.

Zjednotenie musí byť jednoznačne v prospech všetkým ľuďom v Európe, preto musí začať úrovňou sociálnej, a to na základe vytvárania pozitívnych medziľudských väzieb. Vo chvíli, keď začneme najprv budovať správne vzťahy medzi ľuďmi v jednotlivých krajinách, potom v Európe ako celku, všetko ostatné sa tomu prispôsobí a dôjde k náprave na všetkých úrovniach.

Nie je potrebné meniť či akokoľvek ovplyvňovať rôznorodé národy Európy, ich vlády, zvyky, kultúrne odlišnosti, presvedčenie či vieru a vyznania. To všetko musíme zanechať také, aké je. Je nevyhnutné rešpektovať individualitu krajín, národov i jednotlivcov. Jediné, o čo sa treba usilovať, je vytvorenie skutočného spojenia medzi ľuďmi, spojenie nad všetkými rozdielmi.

Kľúč a vzor leží priamo pred nami, v prírode
Tak ako je príroda spojená do jedného harmonického celku, bez toho, aby obmedzovala niektoré prvky, tak sa aj my musíme spojiť medzi sebou v prospech fungovania celku. Potom ako Európa uspejeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koronakríza už berie prácu Američanom a Nórom. Čaká to aj Slovákov

Aj optimistický scenár je o náraste nezamestnanosti.

Analytik: Prečo banky sprísňujú úvery? Chránia sa

Banky ohlásili výrazne obmedzia úverov.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nie sme vo vojne (píše Michal Havran)

Pocit, že za vami stojí celá spoločnosť, je najvýznamnejším znakom civilizácie.


Už ste čítali?