Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti

Autor: Vladimír Bohm | 28.2.2020 o 5:46 | Karma článku: 1,72 | Prečítané:  148x

Prosperita každej krajiny sa odvíja od schopnosti jej vládnych predstaviteľov. Mohli by sme vymenovať množstvo vlastností a predpokladov pre úspešného vodcu a politikov, ale sledovanie jedného z najdôležitejších predpokladov 

úspešného lídra je mimo záujem médií a verejnosti. Čo je oným hlavným predpokladom úspešného lídra krajiny?

Byť rodičom a mať deti. Prezident Francúzska Macron, nemecká kancelárka Merklová, premiérka Spojeného kráľovstvo Theresa Mary Mayová, predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a mohli by sme pokračovať vo vymenovanie známych osobností nielen v Európe, ale aj vo svete, ktorí nemajú deti.

Zrovna tak ako v histórii - vodcovia ktorý ovplyvnili svojimi rozhodnutiami svetové dianie, napríklad Lenin alebo Hitler, tiež nemali deti a všetci dnes vieme, ako ich rozhodnutie ovplyvnili osudy ľudí na celom svete. Prečo je teda pre lídrov dôležité mať deti?

Ľudia ktorí nemajú deti, nemajú skutočnú vnútornú túžbu a záujem o budúcnosť sveta. Zaujímajú sa o naplnenie svojich osobných cieľov a egoistických predstáv o dobre podľa ich samotných a pre ich vlastnú výhodu.

Predstavme si ženu, ktorá drží dieťa v náručí. Je ochotná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa bolo zabezpečené teraz a aj v budúcnosti. Ktokoľvek rozvinul svoj rodičovský inštinkt vďaka výchove vlastných detí, bude sa vždy snažiť správne vzťahovať k ľuďom a k budúcnosti vlastnej krajiny.

Ako môžeme zveriť starosť o budúcnosť našej krajiny a našich detí tým, ktorí sami nikdy nepocítili skutočnú potrebu starať sa a zabezpečiť budúcnosť svojich detí? Chýba im tento základný inštinkt, vnútorná navigácia a zodpovednosť, ktorú nemôže nikto vyčítať z kníh či štúdia, ale iba skutočným prežitím rodičovskej lásky a starostí o svoje deti a ich budúcnosť.

Pozrime sa na výsledky rozhodnutia politikov bez detí v praxi a uvidíme, akú bezradnosť ich rozhodnutie prináša. Títo ľudia nemôžu nikdy riešiť úspešne problémy svojej krajiny. Nemajú rodinu, tým nemôžu cíti spojenie so svojou krajinou. Podľa múdrosti Kabaly, ten kto nemá rodinu a deti, nemôže byť lídrom vo svojej krajine, pretože nevie, ako sa k nej správne vzťahovať.

Prečo je teda toľko politikov bez detí vo vedení - nielen európskych krajín?
Súčasný vývoj ľudstva vstupuje do finálnej fázy vývoja, ktorý prináša uvedomenie si vlastného zla. V praxi to znamená, že dôjdeme k uvedomeniu skrze bolestné skúsenosti, že cesta vývoja ega je slepou vývojovou uličkou a privádza nás na pokraj kríz, utrpenia a svetových vojen. Svet potrebuje zmenu a nápravu. Tú nám môže priniesť iba zjednotenie a náprava medziľudských vzťahov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Koronakríza už berie prácu Američanom a Nórom. Čaká to aj Slovákov

Aj optimistický scenár je o náraste nezamestnanosti.

Analytik: Prečo banky sprísňujú úvery? Chránia sa

Banky ohlásili výrazne obmedzia úverov.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nie sme vo vojne (píše Michal Havran)

Pocit, že za vami stojí celá spoločnosť, je najvýznamnejším znakom civilizácie.


Už ste čítali?