Hej, koronavírus čo od nás chceš ? !

Autor: Vladimír Bohm | 31.3.2020 o 10:31 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  83x

Počet nakazených koronavírusom dosahuje celosvetovo hodnoty takmer 450 000 ľudí. Prečo nám príroda poslala tento vírus? Je to katastrofa alebo príležitosť pre zmenu?

Ako každá minca tak aj  tieto udalosti majú dve strany, dva možné uhly pohľadu. Z jednej strany kríza nevídaných rozmerov a ľudského utrpenia, ale zo strany druhej príležitosť k zmene nášho prístupu k životu.

Koronavírus nám pomôže zastaviť sa a začať robiť veci správne.
Ľudstvo sa dostalo do bodu, kedy už si sami nevieme pomôcť. Globálne otepľovanie, znečisťovanie planéty, ekologické katastrofy. Nedokážeme sa správne správať nielen k planéte ktorá je našim domovom, ale ani ako ľudia k sebe navzájom.

Vojnové konflikty medzi štátmi, produkcia nadbytku v niektorých rozvinutých krajinách a o pár tisíc kilometrov ďalej umierajú ľudia hladom.

Je úplne evidentné, že žiadna vláda ani svetové organizácie si za posledné desaťročie nevedeli s vyššie uvedenými problémami pomôcť. Všetko sa vďaka rozvoju našej civilizácie skrze náš egoistický prístup len zhoršuje a preto nám príroda posiela pomoc.

Pomoc, ktorá z nášho uhla pohľadu je katastrofou, ale vo výslednom efekte nás zastaví, umiestni do izolácie našich domovov a donúti nás prehodnotiť prístup k životu. Zastaví nás aby sme sa prestali naháňať za nezmyselnými vecami a donúti nás sa orientovať len na to čo je naozaj podstatné a dôležité pre život.

Ukáže nám, že pred prírodou sme si všetci rovní, žiadna rasa, žiadne hranice, žiadne sociálne rozdiely, koronavírus sa prenáša všade a nikto pred ním neutečie.

Máme príležitosť pochopiť túto situáciu a zmeniť svoj prístup k životu, k medziľudským vzťahom a k prírode samotnej. Prestať sa naháňať za ziskom a pôžitkom, ale vytvárať dobré medziľudské vzťahy a začať žiť v harmónii s prírodou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Situácia je podľa Krajčího vynikajúca, vírus je potlačený

Pacientov povzbuduje, aby sa nebáli chodiť na vyšetrenia.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Iuventa má v obľube kadernícku firmu z Bardejova, vlastní ju riaditeľova svokra

Reklamné predmety stáli 58-tisíc eur.

Fico bol na tlačovke bez rúška, pokutu nedostane

Mestskí policajti dávajú za rúško v priemere dvadsaťeurovú pokutu.


Už ste čítali?