Ako a prečo začať mať rád niekoho koho nenávidím?

Autor: Vladimír Bohm | 30.7.2020 o 9:02 | Karma článku: 4,28 | Prečítané:  126x

Prečo niekoho nenávidíme? Možno nám niekto urobil niečo, čo nás zranilo, čo sa nás hlboko dotklo, možno sme si niečo urobili vzájomne. Ako prekonať nenávisť ku druhému?

Skúste ho mať radi, vnútorne objať

Bez ohľadu na to, čo sa stalo, skúste nenávisť nahradiť láskou. Vo chvíli, keď na danú osobu myslíte, miesto vnútorného stavu nenávisti myslite na dotyčného človeka s láskou. Že je to nemožné, ťažké a nechcete?

Áno, je to naša prirodzenosť odmietať druhých, považovať sa za lepších, spravodlivejších, ale práve týmto krokom sa môžeme pozdvihnúť nad našu prirodzenosť, nad naše ego, ktoré poškodzuje všetky naše vzájomné medziľudské vzťahy.

Čo sa stane, keď tak urobíme?

Skúsiť druhého vnútorne objať a nenávisť nahradiť láskou. Týmto vnútorným krokom aktivujeme pozitívnu silu prírody, ktorú môžeme nazvať absolútnou láskou a pokročíme vo svojom vývoji, stávame sa skutočným človekom.

Čím viac takýchto pozitívnych vnútorných premien voči druhým ľuďom vytvoríme, tým viac pozitívne ovplyvníme vývoj všetkých udalostí vo svete. Všetko, čo sa vo svete deje a považujeme za zlé, kríza, nešťastie atď., je len výsledkom reakcie prírody na naše negatívne ľudské vzťahy.

Týmto vnútorným krokom, zámerom máme možnosť zmeniť seba, naše medziľudské vzťahy a tým všetko, čo sa deje v našom okolí a vo svete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Už žiadne zľavy. Pietro Filipi hovorí o podvode na zákazníkoch

Česká značka nasleduje lídrov luxusnej módy.

Z Haláka je opäť beštia. Napriek fatálnej chybe pomohol k výhre

Slovenský hokejový brankár netušil, že Fín Rask odchádza.


Už ste čítali?