Ako súvisí riziko záplav z priehrady Tri rokliny v Číne s našimi perinami?

Autor: Vladimír Bohm | 18.10.2020 o 9:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  94x

Prebúdzam sa v pohodlí domova vedľa svojej krásnej ženy. V televízii informujú správy o dianí v Číne: „Hrozí pretrhnutie priehrady Tri rokliny, záplavy môžu uškodiť miliónom ľudí v Číne...“, preťahujem sa a chúlim pod perinu 

 s myšlienkou „ To sa ma netýka, hlavne že ja sa mám dobre.“

Spravodajstvo pokračuje: „ V Amerike sa stupňuje násilie, streľba a rabovanie v uliciach“, zapínam kávovar a čakám na svoju obľúbenú rannú kávu s myšlienkou: „To sa ma netýka, to je ďaleko“.

Zapínam notebook, sťahujem pracovné emaily, správy pokračujú teraz z Európy: „Vlna utečencov spôsobuje problémy v Nemecku“, zatváram notebook s myšlienkou: „Majú, čo chceli, nemali ich prijímať. Našťastie sa ma to netýka“.

Naozaj sa ma to = nás netýka?

Periny, v ktorých som sa tak spokojne preťahoval, boli vyrobené v Číne. Kávovar na moju obľúbenú kávu pochádza z USA. Emaily som si sťahoval z dátového centra v Nemecku. Svet je globálne prepojený do jedného celku.

Nešťastie v jednej zemi ovplyvní život na celom svete. Pokiaľ utrpí jedná krajina, utrpíme všetci. Pokiaľ budeme ľahostajní k tomu, čo sa deje druhým ľuďom, budeme ubližovať sami sebe.

Čo musíme zmeniť?

Nemusíme cestovať do Číny, USA, či Nemecka čokoľvek zachraňovať. Stačí začať v myšlienkach prejavovať pozitívny záujem a súcit k tomu, čo sa deje. Nebyť ľahostajný k ničomu a na mieste, kde sme a žijeme, snažiť sa vytvárať pozitívne ľudské vzťahy.

Pokiaľ sa začneme v myšlienkach zaujímať o druhých, vnútorne im vyjadrovať podporu, vytvárať harmonické medziľudské vzťahy, zdvihne sa pozitívna vlna nápravy, čím sa začne napravovať celý svet. Začiatok nápravy všetkých nešťastí sveta spočíva v našich myšlienkach a pozitívnom prístupe k druhým ľuďom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Doobeda pretestovali 828-tisíc ľudí, pozitívnych bolo takmer osemtisíc

Covid-19 podľahlo ďalších sedem pacientov, pribudlo 2 573 infikovaných.

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.


Už ste čítali?