Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?

Autor: Vladimír Bohm | 23.10.2020 o 4:34 | Karma článku: 1,86 | Prečítané:  130x

Pokiaľ sa pozrieme na prvú vlnu a priebeh druhej vlny je jasné, že následkom uzavretia všetkého dochádza v každej zemi k zníženiu nárastov nakazených.Ale, čo sa opäť stane po otvorení ekonomiky?

Zníženie, nárast a stále dokola

Zdá sa, že sa svet do začarovaného kruhu a môžeme v ňom zotrvať niekoľko cyklov. Uzavretie zeme po ekonomickej stránke, obmedzenie stretávania ľudí, prinesie zníženie nárastu chorôb, ale nevyrieši samotný koronavírus.

Hráme o čas. Koľko kôl, ešte potrebujeme než sa začneme zaoberať skutočnou príčinou vzniku koronavírusu? Je naivné prehlásiť koronavírus za uniknutú mutáciu z tajných laboratórií a čakať na liek, ktorý uzdraví celú populáciu.

Skutočný dôvod koronavírusu

Pokiaľ sú ľudia zatvorení doma, vírus sa nešíri. Pokiaľ sa začneme stretávať, prípady nakazených opäť narastajú. Je to veľmi účinný a jednoduchý odkaz prírody ľuďom. Príroda nám ukazuje, aké sú zlé naše medziľudské vzťahy, keď sa vzájomne ľudia využívajú a preto nás pomocou vírusu od seba separuje.

Dáva nám čas, aby sme si uvedomili, že nemôžeme takto žiť, využívať druhých vo svoj prospech, drancovať planétu a prírodné zdroje. Preto nás pomocou vírusu oddelila a oddelí opakovane na tak dlho, pokiaľ nezmeníme svoj prístup k prírode ak druhým ľuďom.

V skutočnosti nie je iný liek na koronavírus len ten, že sa začneme k druhým správať rovnako ako k členom vlastnej rodiny. Mudrci povedali, „miluj blížneho svojho ako seba samého“. V tejto vete je zakódovaný najvyšší prírodný zákon, ktorý opisuje princíp fungovania prírody:

Všetky časti v prírode sú navzájom prepojené do jedného harmonického celku a fungujú v jeho prospech. Inými slovami – musíme vytvárať také vzťahy medzi ľuďmi, ktoré budú založené na pomoc druhým a taktiež k pozitívnym myšlienkam v prospech druhých ľudí. Nevyužívať druhých, nerozvíjať nenávisť a presadzovať vlastné záujmy.

Možno sa smejete, a hovoríte si, že je to naivné. To je zákon prírody, ktorého sme súčasťou. Princípy prírody musíme dodržiavať, príroda nás k tomu donúti. Možno budeme potrebovať ďalšiu tretiu, či štvrtú vlnu alebo dokonca piatu, aby sme pochopili tento zákon a potom zmeníme naše správanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poslanci volia generálneho prokurátora, favoritom je Žilinka

Voľba je verejná, SaS podporí Žilinku.

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.


Už ste čítali?