Na čo ukazujú útoky vo Viedni?

Autor: Vladimír Bohm | 23.11.2020 o 9:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Panika a strach po útokoch vo Viedni zaskočila celú Európu, najmä na jej židovskú komunitu. Už to nie sú teroristické útoky niekde ďaleko vo svete, ktoré sa nás netýkajú, ale v Európe, teda takmer za dverami každého z nás. 

Aká je príčina týchto útokov a čo nám ukazujú?

Narastajúci antisemitizmus

Než sa dostaneme k útokom a podstate, zoznámte sa s pojmom a príčinou antisemitizmu. Je to pojem označujúci nenávisť a nepriateľstvo voči židom - predstaviteľom židovského náboženstva, teda etnickej skupine. Jeho eskalácie bola v druhej svetovej vojne, kedy nacistická ideológia viedla ku genocíde Európskych židov.

Útoky vo Viedni

Na prelome októbra prebehli teroristické útoky vo Francúzsku a teraz vo Viedni. Takmer po 75 rokoch od ukončenia druhej svetovej vojny sme svedkami nárastu a eskalácie krízy prejavujúcej sa zvyšujúcou sa nenávisťou voči židovskému národu vo svete a opäť aj v Európe.

Prečo trpia Židia, akú majú znalosť pre celý svet?

Podstata Judaizmu spočíva vo veľmi vzácnej a potrebnej znalosti pre všetky národy sveta - ako dosiahnuť skutočný mier medzi ľuďmi. Židia majú Tóru, čo je návod na to, ako vytvoriť správne medziľudské vzťahy a zjednotiť sa v láske ľudí medzi sebou nad všetkými rozdielmi, ktoré sú medzi nami.

Židia majú nielen túto znalosť, ale hlavne majú byť príkladom jej využitia pre vybudovanie jednoty národa. Ukázať a odovzdať celému ľudstvu, ako spolu v mieri a v láske môžu ľudia žiť. Obsah celej Tóry možno zhrnúť jednou vetou - je to návod v praxi na "Miluj blížneho ako seba samého". 

Bohužiaľ židovskému ľudu sa zatiaľ nepodarilo túto jednotu vybudovať. Preto evolúcia prírody vývojom ľudstva tlačí na Židov, aby túto znalosť použili, vybudovali jednotu a odovzdali príklad všetkým národom sveta.

Kým sa tak nestane, bude vlna antisemitizmu v mnohých podobách narastať a Európa bude opäť centrom, tak ako bola v druhej svetovej vojne. Židia nemusia robiť nič, nikoho presviedčať či učiť, jediné, čo sa po nich chce, je byť príkladom pre ostatné národy v tom, ako sa ľudia môžu zjednotiť a žiť v mieri. Dúfajme, že sa im to podarí a história sa nebude opakovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie sa začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?