Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí

Autor: Vladimír Bohm | 22.1.2021 o 4:45 | Karma článku: 2,14 | Prečítané:  177x

Niektoré sociálne média a ich hlavní predstavitelia v kontexte vývoja situácie okolo Donalda Trumpa pozastavili jeho sociálne profily.

Skutočné sociálne siete majú poskytovať priestor pre spojenie ľudí a informácii, možnosť  vyjadriť sa všetkým ľuďom. Lídri týchto sietí sa pasovali do rolí nadradených sudcov, ktorí chcú diktovať, čo je pre druhých dobré a čo nie. Táto situácia nenastáva po prvý krát. Už v minulosti pozastavila niektoré média reklamy na kryptomery a naďalej povoľujú alebo cenzurujú určité oblasti ako informácie o covide atď.

Koniec sociálnych médií

Cieľom väčšiny súčasných sieti je ekonomický zisk. Teraz spoločne s cenzúrou výberu vodného obsahu si kopú svoj vlastný hrob. Doba, kedy tieto sociálne siete vo svojej súčasnej podobe skončí sa veľmi rýchlo blíži.

Ľudia nemajú chuť byť ovládaní a manipulovaní informáciami ako v minulosti za totalitných režimov, aby  ich informácie a čas, ktorý trávia na sociálnych sieťach boli zdrojom ziskov pre pár vyvolených.

Akokoľvek by sa zdalo, že táto situácia nie je dobrá, opak je pravdou. Ľudia postupne začnú opúšťať tieto siete a objavia sa nové, ktoré budú naplňovať skutočnú podstatu sociálnych sieti, teda vytváranie skutočného spojenia medzi ľuďmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Česko zvyšuje kontroly, v uliciach sú tisícky policajtov

Pandémia si vyžiadala už viac ako 7-tisíc obetí.

Pravidlá sa sprísnia od stredy, pozrite si prehľad zmien

Bude sa dať chodiť do prírody? Kde bude nutný respirátor?


Už ste čítali?